Country Mutfak Dolabı

Son yılların en çok beğenilen ve uygulanan mutfak dolap modellerinden olan Country tarzı mutfaklar evlerde konfor ve şıklığın yansıması oluyor. Country tarz, eskiden gelen, eskiyi anımsatan, yaşanmışlık katan tarz anlamına geliyor. Eski eşyaları yenileyerek yada olduğu gibi kullanarak, antika detaylara yer vererek oluşturulan tarzdır. Modernliği ve gelenekselliği birlikte yaşatır ve çok özel çizgilerle birlikte sunar. 2020 country mutfak dolapları tasarımları bu tarzı en güzel yansıtan modelleriyle evlerinizi büyüleyecek.

Doğallık En Önemli Özelliği
Country tarzında en önemli özellik doğal olmaktır, doğal tasarımlar, doğal renkler, işlenmemiş ürünler başrol oynar. Beyaz renk ana renktir, ilave olarak yeşil ve bej tonları, mavi tonları destek olur, ahşap detaylar da yer alır. Soft yeşil, soft mavi ve beyaz renklerin bulunduğu tasarımlar geliştirilir. Dolap modelleri ise eski dolap modellerinden esinlenerek oluşturulur, camlı dolap kapakları

, açık raflar, ahşap kulplar, ağaç masalar görebilirsiniz.

Karışık Dekorasyon Fikirleri Birlikte Kullanılıyor
Country tarzın bir diğer özelliği ise stil karmaşasıdır, birden fazla stil birlikte kullanılarak karma bir durum ortaya çıkıyor. Modern, klasik ve geleneksel stil karmaşası ile özel bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Yaratıcılığınızı kullanarak harika bir mutfak ortaya çıkarabilirsiniz. Üstelik bu dekorasyon için çok fazla para harcamanıza gerek yoktur, eski kullanmış olduğunuz eşyalarınızı elden geçirerek yenileyebilir ve mutfağınızda kullanabilirsiniz. Eski mutfak dolabınızın kapaklarında veya kulp detaylarında değişiklik yapabilir, raflarıyla oynayabilirsiniz. Çekmecelerde ufak değişikliklerle yeni stiller yaratabilir, lambalara ahşap veya bakır detaylar ekleyerek farklılık yapabilirsiniz. Dolapların çeşitli yerlerine askılar monte ederek buralara küçük havlular ve fırın eldivenleri asabilirsiniz.

Samimi Ve Sıcak Bir Hava Esiyor
Country tarzın genel havası sıcak ve samimi olmasıdır,Mutfak dolapları her ne şekilde olursa olsun asıl olan samimiyet duygusunu yaşatmasıdır. Yumuşak hatlar ve sıcak renklerle samimi bir tasarım olmalıdır. Antika parçaların kullanıldığı nostaljik bir dokuya sahip olmalıdır, nostalji ile birlikte sıcak ve doğal yaşanmışlık hissi zaten gelecektir. Country tarzı bir mutfak; doğal, nostaljik, duygulu, samimi, sıcak, konforlu ve modern olmayı birlikte getirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir