Şık Berjer Takımları

Berjer koltuklar birçok alanda kullanılan mobilyalardandır. Koltuk takımları içerisinde bulunan ve oturma odası ve salonlarda yaygın olarak kullanılan berjerler ofis, kafe, restoran, otel, hastane gibi birçok alanda da kullanılmaktadır.

Berjer takımları, işlevsel ve dekoratif olarak oldukça önemli mobilyalardandır. Eski zamanlarda koltuk takımı ile aynı renk ve aynı modelde berjerler üretilirken günümüzde bambaşka renk ve modellerde berjer üretilmekte ve koltuk takımlarının içerisine dahil edilmektedir.

Berjer koltuklar yalnızca tek kişilik koltuk değil aynı zamanda keyif koltuğudur. Rahatlığınıza uygun berjer takımları ile kendinizi ödüllendirebilirsiniz.

Berjer Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Salon ve oturma odalarına alınan oturma odası takımları içerisinde tekli koltuk olarak ta tabir edilen berjer koltuklar bulunmaktadır. Önceki zamanlarda koltuk takımları içerisinde bulunan tekli koltuklar oturma odası takımı ile aynı renkte ve aynı desende üretilmekteydi. Ancak şu an çoğu koltuk takımı içerisindeki tekli koltuk modelleri ve renkleri oldukça farklı olarak üretilmektedir. Örneğin oldukça sade renklerde ve modellerde olan koltuklar ile çiçekli ve canlı renkli berjerler ile koltuk takımı oluşturulabilmektedir. Ancak eğer berjer takımları zevkinize uymuyorsa başka berjerler ile değişim isteyebilirsiniz.

Berjer koltuk alırken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri evinizin dekorasyonuna ve sizin zevkinize uygun olmalarıdır. Hatay’da üretilen berjerler işlevsel olarak oldukça kullanışlı olan berjer takımları uygun tasarımda seçildiğinde evinizin havasını değiştirecek önemli mobilyalardandır.

Berjer takımı alırken size uygun rahatlıkta olmasına özen göstermelisiniz. Rahatlık herkese göre farklı tanımı olan soyut bir kavramdır. Berjerin oturma alanının genişliği

, berjerin oturum yumuşaklığı, berjerin sırt kısmının yüksekliği, berjerin kol dayanakları, berjerin yerden yüksekliği gibi birçok faktör tekli koltukların rahatlığını etkileyen etmenler arasındadır. Kendinize en uygun rahatlığa sahip berjer takımı seçerek, evinizde kendinize özel bir köşe oluşturabilirsiniz.

Berjer koltuklarda kol dayanağı olan ve olmayan modeller bulunmaktadır. Eğer kitap okuma köşesi gibi kendinize bir köşe oluşturacaksanız kollu berjer takımı tercih etmeniz daha kullanışlı olacaktır. Ancak diğer ihtiyaçlarınız veya dekorasyon için kol dayanağı olmayan berjer takımı da seçebilirsiniz.

Tüm mobilyalarda olduğu gibi berjer koltuk alırken de hantal olmamasına dikkat etmelisiniz. Özellikle temizlik, taşınma ve eşyaların yerlerinin değiştirilmesi sırasında ağır mobilyalar fazla güç harcanmasına sebep olmaktadır. Hatay’da berjer konusunda kendisini kanıtlamış çok fazla mobilyacı bulunmaktadır. Hadena Mobilya da bunlardan biridir. Berjer koltuk seçimi sırasında koltukların ağırlıklarının anlaşılabilmesi için, tekli koltukları yerinden oynatarak sizin için uygun ağırlıkta olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Koltuk takımları gibi berjer takımlarda da üretilirken kullanılan malzeme kalitesi çok önemlidir. İskeletinin uygun ahşaptan yapılmış olması, döşemesinin uygun kumaştan yapılmış olması, oturma alanında kullanılan sünger veya diğer malzemelerin seçimi berjer kalitesi için çok önemlidir. Berjer takımlarınızı uzun süre kullanmak istiyorsanız bu hususlara dikkat etmelisiniz. Koltuk takımlarının döşemelerini en fazla yıpratan etmenlerden biri temizleme sırasında kullanılan temizlik malzemeleri ve uygulanan kuvvettir. Koltuk döşemelerinin yıpranmaması için leke tutmaz ve kolay temizlenebilen kumaşlardan üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Kullanım sırasında da lekelerin kurumadan temizlenmesine ve temizleme sırasında yıpranmaya sebep olacak kuvvet uygulanmamalıdır.

Koltuk takımları ve berjerlerin oturma alanlarında, oturmaya bağlı oluşabilecek çökmelerin olmaması için kullanılan malzeme çok önemlidir. Sünger, yay, kaz tüyü gibi oldukça farklı malzeme kullanılan berjerlerde çökme olmayacak özellikte malzeme seçilmiş olmasına dikkat etmelisiniz.

Eğer kafe gibi toplu kullanım alanlarına berjer alacaksanız dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Öncelikle kafe gibi alanlarda masaların karşısına konan berjerler genellikle hareket ettirilen ürünlerdir. Hem boyut hem de ağırlık olarak hantal olmayan berjer seçmeye dikkat etmelisiniz. Döşemelerinin de lekelenmelere karşı dayanıklı ve kolay temizlenebilen kumaştan olmasına dikkat etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir